1. Dual Socket P (LGA 3647) support 2nd Gen Intel® Xeon® Scalable processors (Cascade Lake/Skylake)
2. 12 DIMMs; up to 3TB 3DS ECC DDR4-2933MHz† RDIMM/LRDIMM, Supports Intel® Optane™ DCPMM
3. 4 PCI-E 3.0 x8 (FHHL) slots,
2 PCI-E 3.0 x8 (LP) slots,
1 PCI-E 3.0 x16 for Add-on-Module (Support SAS3 Storage controller),
1 PCI-E 3.0 x4 NVMe M.2 slot
4. 8 Hot-swap 3.5" SAS/SATA drive bays with SGPIO, 2 Fixed 3.5" drive bays
5. 1 Slim DVD-ROM drive bay (optional)
6. 2x 1GbE LAN ports via Intel C621
7. 1 VGA, 4 USB 3.0 (rear)
8. M.2 support
9. 1000W Redundant Power Supplies Titanium Level (96% Efficiency)
| Блок питания | 1000 Вт |
| Тип корпуса | серверный (2U) |
| Технические характеристики блока питания |
| Сертификат 80 PLUS | титановый |
| Технические характеристики корпуса |
| Цвет корпуса | черный |
| Материал корпуса | сталь |
| Вентиляторы в комплекте | |
| Установленные вентиляторы | 3 |
| Отсеки 2.5 дюймов | 10 |
| Габариты |
| Высота | 89 мм |
| Ширина | 437 мм |
| Глубина | 648 мм |
| Вес | 28.1 кг |